27ο ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

3. ΝΕΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ
  4. ΑΙΤΗΣΗ ΓΟΝΕΑ ΓΙΑ ΟΛΟΗΜΕΡΟ

Αγαπητοί γονείς,

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή των παιδιών σας στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου είναι:

1. Συμπληρωμένη η Αίτηση εγγραφής.
  2. Συμπληρωμένη η Υπεύθυνη Δήλωση εγγραφής.
  3. Φωτοτυπία της σελίδας εμβολίων από το Βιβλιάριο υγείας του μαθητή στην οποία να φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια του παιδιού.
  4. Ένα αποδεικτικό στοιχείο μόνιμης διαμονής της οικογένειας (απόδειξη Δ.Ε.Η. , Ο.Τ.Ε. ή ΔΕΥΑΛ ).
  5. Βεβαίωση παρακολούθησης Ν/γείου.
  6. Συμπληρωμένο το Ατομικό Δελτίο Υγείας του μαθητή (νέο έντυπο).
  7. Συμπληρωμένη η Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση μαζί με τα δικαιολογητικά εάν ο μαθτής/τρια παραμείνει στο Ολοήμερο.

Σας ενημερώνουμε επίσης ότι το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή, καταρτίζεται και συμπληρώνεται από ιατρούς των οικείων Μονάδων Υγείας του Πρωτοβάθμιου Εθνικού Δικτύου Υγείας (Κέντρα Υγείας, Πολυδύναμα Περιφερειακά ιατρεία κλπ) ή των Εξωτερικών Ιατρείων των Νοσηλευτικών Ιδρυμάτων ή των ιδιωτών ιατρών συμβεβλημένων με τον Εθνικό Οργανισμό Παροχής Υπηρεσιών Υγείας (Ε.Ο.Π.Υ.Υ.) ή τον αντίστοιχο ασφαλιστικό φορέα των γονέων και κηδεμόνων ή από ιδιώτες ιατρούς (χωρίς σύμβαση με ασφαλιστικά ταμεία).

Οι ειδικότητες των ιατρών που έχουν τη δυνατότητα κατάρτισης και συμπλήρωσης και την ευθύνη υπογραφής του Α.Δ.Υ.Μ. είναι παιδίατροι ή γενικοί ιατροί ή σε ειδικές περιπτώσεις, παθολόγοι.

Οι εγγραφές στην Α΄ τάξη αρχίζουν την 15-5-2020 και τελειώνουν στις 29-5-2020.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στο Γραφείο του Διευθυντή τις εργάσιμες ημέρες και ώρες (2410 530 287).

Ο Δ/ΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΚΩΝ/ΝΟΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ